Promocja książki Jana Delowicza

Środa 28 października, godzina 17:00 – Muzeum miejskie w Żorach. Promocja książki Jana Delowicza „Ziemia Rybnicko-Wodzisławska i jej mieszkańcy w wojnie obronnej 1939 roku”

Autor dotarł do wielu nie znanych do tej pory faktów, relacji i zdjęć pokazujących wydarzenia z 1 września 1939 roku na terenie naszego regionu. Publikacja ta zostanie wydana przez Muzeum Miejskie w Żorach, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Książka jest elementem projektu „70 rocznica wojny obronnej w Żorach” prowadzonego przez naszą placówkę. Obejmował on także rekonstrukcję walk w Żorach w 1939 roku, wystawę okolicznościową, uroczysty Apel Poległych zorganizowany wspólnie z Urzędem Miasta i zajęcia edukacyjne dla młodzieży.

Do całości tekstu który pozwoliłem sobie zacytować odsyłam na stronę Muzeum.

Promocji książki Pana Jana towarzyszyła również wystawa zdjęć wykonanych podczas rekonstrukcji militarnej z obrony Żor w 1939 roku. Autorami zdjęć są Mateusz Głogowski, Marek Kempny, Łukasz Piksa, Jacek Struczyk, Andrzej Żabka

Smutnym faktem jest to iż mało osób pojawia się na tego typu prezentacjach, wernisażach. Ciągle widzi się te same twarze. Zero zainteresowania ze strony władz lokalnych, działaczy czy też zwykłych mieszkańców którzy tylko potrafią narzekać iż nic się dookoła nich nie dzieje.