Paintball-suszec nowe pole do gry w speedball

Po długiej walce z wykonaniem wszystkich, niezbędnych prac oraz formalności, które pozwoliły nam wykończyć i zabezpieczyć teren – ogłaszamy otwarcie naszego kolejnego pola paintballowego! Obecne pole, to planowane na obecny sezon pole do sportowej odmiany paintballa, czyli SPEEDBALLA.

Pole ma wymiary 48m x 28m. Jest całe zabezpieczone siatką (3 i 4 metrowa atestowaną), tak by osoby postronne mogły czuć się bezpiecznie podczas naszej zabawy.

[nggallery id=64]

Zakres prac objął przygotowanie zaniedbanego terenu i przystosowanie go na potrzeby pola speedballowego.
– koszenie traw, równanie terenu, orka, usunięcie zalegających resztek i korzeni, bronowanie, walcowanie, wysiew murawy i ponowne walcowanie.
– nawiercenie otworów w ziemi na słupki podtrzymujące siatkę, zamontowanie odciągów siatki oraz zamontowanie siatki.

Obecnie dysponujemy 24 sztukami przenosnych przeszkód pneumatycznych firmy ESOX (dmuchane przeszkody). Na sezon 2012 planowany jest zakup kolejnych sztuk przeszkód, tak by pole można było dowolnie modyfikować, aby każda impreza odbywała się na innym jego ustawieniu.

Tak prezentuje się nasze pole:

Więcej informacji na stronie: www.paintball-suszec.pl

Ślubny bajzel fotograficzny

Szukam i szukam ciągle większej torby na sprzęt fotograficzny, nawet na amazonie i bhphoto nie ma nic ciekawego w co by można upchać ten cały bajzel.

Canon EOS 7D – Canon EOS 5D Mark II

Drobne, zewnętrzne porównanie dwóch niezwykle miłych korpusów, czyli Canon EOS 7D (nowy nabytek) oraz Canon EOS 5D Mark II. Wielkością jak i ciężarem korpusy nie odbiegają od siebie w znaczących różnicach. Do chwili trzymania ich w ręce, 7D sprawia wrażenie lepiej wyważonego, ze stabilniejszym uchwytem na rękę. Natomiast różnice zewnętrzne zaczynają sie w rozstawie przycisków oraz ich wykonaniu.

[nggallery id=58]

Gdzie jest fotograf?

Film znaleziony podczas przeglądania filmów ślubnych na Vimeo.

Pokazuję „pracę” dwóch fotografów podczas wesela, zabawny materiał będący przeciwną stroną barykady do kamerunów. Z początku może wydawać się iż jest to śmieszne, jednak po chwili robi się to mało przyjemne i zupełnie nieprofesjonalnie. Zachowanie godne małpich paparazzi z tanich tabloidów. Kompletny brak współpracy między fotografem a kamerzystą. Zobaczcie materiał, a potem przeczytajcie komentarze osoby, która musiała z nimi pracować, czyli LA Color z Los Angeles, CA.

Oczywiście Para Młoda otrzymała ten film jako Bonus Feature, musieli być „bardzo szczęśliwi”

Tani fotograf w USA? w Polsce to samo znajdziesz na każdym kroku

Znalazłem ten materiał z Youtube na blogu Marcina Bittnera. Nie mogłem się powstrzymać, by podlinkować go również u tutaj.

Amerykański sen, jaki może spotkać obecnie każdego kto szuka fotografa po najmniejszej lini oporu, nie patrząc na nic. Ludzie pracujący na byle jakim sprzęcie prosto z pudełka oznaczonego jako kit byle tylko zrobić interes. Oczywiście nie twierdzę, iż posiadając w jak w tym przypadku Canona 400D (Rebel XTi), nie można zrobić uczciwie dobrego reportażu ślubnego. Wystarczy trzeba posiadać pewien poziom wiedzy i znajomości zachowania sprzętu w trudnych warunkach oraz mieć w zestawie odpowiednie szkła (tutaj KIT 18-55 oraz 70-300)

After the rain

Tak po prostu od niechcenia z balkonowej donicy …
UrlopowoWszystko 1:1 z duetu Canon 350D + Sigma EX 24-70mm f/2.8
W kolejności zdjęć f4.5 / f4.5 / f8 / f3,5 / f3,5 / f3,5

Niedziela na Skrzycznym

,

Wypad planowany od dłuższego czasu. Miało w sumie jechać siedem osób Tomek z Moniką, Dominik z Agą, Łukasz z Moniką oraz ja. Ostatecznie okazało się, że pierwsza czwórka zrezygnowała z powodu złych warunków itd. Swoją drogą nie dziwie się. Zwłaszcza Dominikowi, któremu pewnie nie chciało się nic, po całodniowym fotografowaniu wesela. Chyba każdy z naszej trójki (D, T, M) na dzień po weselu jest totalnie wypalony i nic mu się nie chce. Ostatecznie tylko nasza trójka (Łukasz, Monika oraz ja) pojechała do Szczyrku.

Co do pogody, to dokładnie jak widać na zdjęciach, fantastyczna do chodzenia po górach, gdyby tylko nie ten przelotny deszcz co blokował robienie zdjęć i miłe spędzanie wolnego czasu.
Zdjęcia z Canon EOS 50D + Canon EFS 10-22 + Filtry Cokina

Plenerowo: Naturalnie

Niedzielne popołudniowe pstryki. Takie dla relaksu a może nawet dla wielkoformatowych odbitek na ścianę do pokoju. Kto wie, może …

Zdjęć jest rzecz jasna więcej ale nie chce mi się wywoływać ich. Poczekają na lepsze czasy.

Autoportret